Čas neúprosně letí. Máme milované polovičky, děti a díky nim si uvědomujeme, že vzpomínky jsou nenahraditelné.

013-ivca-martin 

Martin Lysek

Pokusím se Vám přiblížit a vměstnat svých dosavadních třicet let svého života v pár odstavcích. Narozen léta Páně 1990, jednoho krásného větrného podzimního rána, na které si ovšem nemůžu a nemůžu vzpomenout. Bylo to už tak dávno.

Následovalo období nazývající se rájem. Nikdo po mě nic nechtěl, všechno šlo jakoby samo. První hračky zdemolovány, na hlavě skoro ani vlas, měl jsem však silný hlas, skinhead by řek volím Vás! Bezstarostné dětství uběhlo jako voda a já začal objevovat slova, která mé uši slyšely jen od velkých lidí.

009-ivca-martin

Láska, porozumění, odpovědnost, samostatnost, tolerance... samá sprostá slova. Nastal neustálý boj o pořádek. Všude se válely sešity, zápisky a učebnice, nikdy se mi nepodařilo je dostat pod kontrolu. Předem prohraná bitva. Válčím dodnes.

Během života si má duše našla průsečíky v mnoha směrech zájmů a zálib. Díky rodičům mou srdeční záležitostí jsou hory, tiše si nad námi stojí, mnoho tajemství je pojí. Mraky kolem plují, hromy si svou píseň dují. Rád se po nich vydávám, svou energii rozdávám. S těmito posledními slovy můžu si dovolit tvrdit, že jsem sportovně založeným člověkem, který má rád cestování spolu s objevováním nejen přírodních krás naší modré planety, ale také poznávání nových lidí, kultur a zvyků.

Tvrdím, že v dnešním světě bez lásky, snů, zájmů a zálib člověk nejen že nemůže se rozvíjet, ale ani kreativně tvořit. Mou obrovskou inspirací je má snoubenka Iva spolu se synem Matyáškem podporující mou tvorbu.

Jen nevím, kdo tu svatbu bude jednou točit nám.

 

001janhrubes

Honza Hrubeš

Má životní škola začala u realizačního týmu nezapomenutelných pořadů Videostop a Receptář, ještě v produkci České Televize na Kavčích horách.

Snad tam jsem pochopil, jak důležité jsou lidské emoce, napětí, drama, dojetí, radost. Být mezi lidmi a spolupodílet se na jejich zážitku, těšit se z jejich radostí, mi dávalo hodně.

A i když mne pracovní zkušenosti jednou směřovali spíše technicky ke střihovým systémům, poté více zpravodajsky, neopustil jsem své nadšení pro dokumentární tvorbu.

Ať už to byl závodník, pilot nebo malíř, jejich příběhy mne fascinovaly, vedly můj zájem k studii dokumentu na vysoké škole a několika zahraničním dokumentárním expedicím. Detaily, lidské emoce, radost, jsou to, co dělá svět barevnějším a krásným. Takovým, jaký bych rád uchoval na našich filmech.

Jak to u nás probíhá

V dnešní době není nic jednoduššího než napsat, zavolat a popovídat si o možnostech a představách. Těšíme se.

Prvotní kontakt

Elektronicky nebo po telefonu. Vyřešíme veškeré detaily a nejasnosti. Následně pošleme návrh smlouvy a rezervaci stvrdíme.

Osobní setkání

Měsíc až dva před svatebním termínem se s vámi rádi potkáme osobně.

Svatební den

Přijíždíme k přípravám a jsme s vámi až do večerní párty. Již více než 10 let.

Vyhotovení videí

Probíráme se hodinami natočeného materiálu a vytváříme finální výsledek. Naleznete jej online i fyzicky na dřevěném flash disku.

SAME DAY EDIT - svatební video v den svatby

Video vytvořené a promítané ve svatební den.